Кардіологічна реабілітація є складним комплексом відновних процедур, до складу якого входять кинезотерапия, фармакотерапія, зміни режиму і типу харчування, способу життя, відмова від впливають на функціонування серцево-судинної системи звичок. Результатом кардіореабілітаціі стає поліпшення якості життя, відновлення фізичної активності і нормалізація роботи всіх органів системи.
Кардіореабілітаціі показана пацієнтам, які перенесли оперативне втручання (наприклад, коронарне шунтування), інфаркт, інсульт, а також страждають такими захворюваннями:
Завдання кардіореабілітаціі зводяться до нормалізації функціонування серцево-судинної системи і водно-сольового обміну, підвищення витривалості, поліпшення стану пацієнта після перенесеної операції або в рамках відновної терапії після тривалої хвороби.
Види і призначення апаратів для кардіореабілітаціі
Апарати для кардіореабілітаціі в основному бувають двох типів:
- кардіотренажери;
- апарати для контрпульсації.
Кардіотренажери можуть використовуватися для оснащення спортивних залів, фітнес-центрів, реабілітаційних та санаторно-курортних установ, так як мають універсальні експлуатаційними характеристиками, широкими можливостями регулювання параметрів, що задаються тренування (рівні інтенсивності та навантаження) і оснащуються системами контролю за станом займається. До кардиотренажерам традиційно відносяться бігові доріжки, велотренажери та еліптичні тренажери. Найчастіше вони забезпечують можливість опрацювання всіх систем організму і забезпечують плавну комплексну завантаження практично всіх груп м’язів. Відмінними характеристиками кардіоборудованія для фізичних управління є невеликий крок індивідуального вибору параметрів, зручне управління, ергономічність дизайну і оснащення дисплеєм для моніторингу показників інтенсивності тренування і виведення вимірів пульсового монітора. Купити апарат для кардіореабілітаціі спрощеної комплектації можна і для побутового використання.
Апарати для кардіореабілітаціі, призначені для неінвазивної контрпульсації, можуть використовуватися в оснащенні фізіотерапевтичних кабінетів, а також оздоровчих установ. Завдяки зручним і простим у використанні, що нагадує масажну кушетку приладів для контрпульсації можна ефективно підвищити показники перфузійного тиску. Такі апарати для кардіореабілітаціі часто оснащені спеціальними манжетами, нагнітання повітря в яких синхронізується з серцевим ритмом. Такі прилади ефективні для лікування і профілактики стенокардії, артеріальної гіпертензії, атеросклерозу, ішемічних захворювань, а також здатні якісно поліпшити стан пацієнтів, які страждають на цукровий діабет, надмірною вагою, метаболічним синдромом.